Základní ] O úroveň výš ] [ Bouda ] Bobovka ] Botanická zahrada ] Botanicus ] Bisport ] Český Šternberk ] Čez ] Čokol. dům ] Čokolaterie Třeboň ] Čistírna ] Dinopark ] Divadlo kouzel ] Dům pod jasanem ] Eden ] Farma Pěnčín ] Fort Hary ] Grafitový důl ] HORSKÉ MINIKÁRY ] Horní hrad ] Hippoclub Lednice ] Jeskyně ] Karlín ] KRNAP ] Karlova ] Kláštery ] Kopřivnice ] Krokodýlí ZOO ] Kvak ] Kutná Hora ] Lednice ] Lidice ] loď Král Jiří ] Lodě ] Losiny ] Loď Morava ] Lodní doprava Vranov ] Mořský svět ] Muzeum Příbram ] Čtyřlístek ] Muzeum Letohrad ] Muzeun lega ] Muzeum loutkářských kultur ] Muzeum Železniční ] Muzeum Strašidel ] Ontario ] Otavatour ] Pavelec ] Pekločertovina ] Pivovarské muzeum ] Pohádková vesnička ] Poklad ] přístaviště Hodonín ] Ratibořice ] Relax ] Rodas ] Rosehill ] Sněhové čluny ] Sněžka ] Stare hrady ] Stonetown ] Surfsport ] Techmania ] Termální park ] Tarzanie ] WAX MUZEUM ] West. měst. ] WestPark ] Wild West ] Zámecká lékarna ] Zbiroh ] ZOO DK ] Zoo Dvorec ] Zoo Chleby ] Zoo Olomouc ] Zoo Vyškov ] Zoo Ústí ]

Muzeum československého opevnění 
dělostřelecká tvrz BOUDA

Dělostřelecká tvrz Bouda je největším a nejzachovalejším objektem československého pevnostního systému, budovaného ve 30. letech na obranu naší republiky, který se podařilo zpřístupnit v původní podobě pro veřejnost.
Jedná se o rozsáhlou pevnostní stavbu, zajímavou po projekční, stavební, vojenské i historické stránce. Prohlídka tvrze s odborným výkladem je vhodným doplňkem výuky dějepisu a historie na školách všech stupňů.
Pro veřejnost je otevřeno každoročně od 1. května do 30. září každý den, v měsíci říjnu o víkendech a ve státní svátek. K návštěvě doporučujeme teplý oděv a turistickou obuv. Pro větší skupiny (školy a zájezdy) možno dohodnout i návštěvy mimo stanovené období. Vstupy v květnu a září ve všední dny v 11:00, 13:00 a 15:00; v ostatní měsíce a o víkendech v každou celou hodinu od 11:00 do 16:00 hodin.
Tvrz BOUDA se nachází v nejvýchodnější části Orlických hor, jihozápadně od města Králíky, 2,5 km od turistické chaty na Suchém vrchu. Zde mohou automobilisté zanechat na parkovišti svá vozidla, ke tvrzi vede červená turistická značka, která vás ke vchodu do podzemí přivede za 40 minut. Pěší mohou pro dopravu použít železniční trať Letohrad - Hanušovice. Východiskem značených turistických tras je zastávka Těchonín, zastávka Mladkov, stanice Lichkov. Značené trasy vedou rovněž z Králík a Jablonného nad Orlicí.

Dopřejte si již nyní mimořádný zážitek a navštivte tuto impozantní pevnostní stavbu! Prohlédněte si pět mohutných bojových objektů a projděte stovky metrů podzemních chodeb hluboko ve skalním masivu. 
Těšíme se na Vaši návštěvu!

Kontakt: Tel.: 0601/547114 (záznamník);
e-mail: pkbartos@brn.inecnet.cz
v období od 1.V. do 31. X. písemně: pan Jiří Hořák, 
Tvrz Bouda, pošta Těchonín, 561 66