Základní ] O úroveň výš ] Bouda ] Bobovka ] Botanická zahrada ] Botanicus ] Bisport ] Český Šternberk ] Čez ] Čokol. dům ] Čokolaterie Třeboň ] Čistírna ] Dinopark ] Divadlo kouzel ] Dům pod jasanem ] Eden ] Farma Pěnčín ] Fort Hary ] Grafitový důl ] HORSKÉ MINIKÁRY ] Horní hrad ] Hippoclub Lednice ] Jeskyně ] Karlín ] KRNAP ] Karlova ] Kláštery ] Kopřivnice ] Krokodýlí ZOO ] Kvak ] Kutná Hora ] Lednice ] Lidice ] loď Král Jiří ] Lodě ] Losiny ] Loď Morava ] Lodní doprava Vranov ] Mořský svět ] Muzeum Příbram ] Čtyřlístek ] Muzeum Letohrad ] Muzeun lega ] Muzeum loutkářských kultur ] Muzeum Železniční ] Muzeum Strašidel ] Ontario ] Otavatour ] Pavelec ] Pekločertovina ] Pivovarské muzeum ] Pohádková vesnička ] Poklad ] přístaviště Hodonín ] Ratibořice ] Relax ] Rodas ] Rosehill ] Sněhové čluny ] Sněžka ] Stare hrady ] Stonetown ] Surfsport ] Techmania ] Termální park ] Tarzanie ] [ WAX MUZEUM ] West. měst. ] WestPark ] Wild West ] Zámecká lékarna ] Zbiroh ] ZOO DK ] Zoo Dvorec ] Zoo Chleby ] Zoo Olomouc ] Zoo Vyškov ] Zoo Ústí ]

WAX MUZEUM PRAGUE

První muzeum voskových figurin v Praze, které se nachází v paláci Rapid v dolní části Václavského náměstí je v provozu již více než jeden rok. V současné době se zde nachází více než 60 figurin z českých a světových dějin z oblasti politiky, vědy a kultury. Celá expozice je členěna do čtyř tematických celků, zaměřených na:
• české dějiny, (praotec Čech, kněžna Libuše, Karel IV, Rudolf II, T.G.Masaryk, ...)
• světové osobnosti (Napoleon I. Bonaparte, A.Einstein, P Picasso, Jan Pavel II, M.Navrátilová, W.Churchill, A.Schwarze-negger, lady Diana, ...)
• tribuna světových diktátorů (A. Hitler, V.I.Lenin, J.V.Stalin, Mao Ce Tung, K.Gottwald, ...)
• a v neposlední řadě sférický kaleidoskop PhDr. Radúze Činčery s projekcí "Praha magická" .

Muzeum je otevřeno denně od 9,00 do 20,00 hod. Ceny vstupného jsou pro dospělé osoby 120,-Kč, děti, studenti a důchodci 60,-Kč, školní skupiny 40,-Kč. Objednat prohlídku lze telefonicky či faxem na tel. 02/24195203 fax. 02/24195440. Zde je možno se zároveň informovat na další podmínky.