Základní ] O úroveň výš ] ALBRA ] Alter ] ANAG ] Bambook ] CCB ] Cerm ] Commercial ] ComputerMedia ] CON s.r.o ] Čtyřlístek ] Daryl ] Direct film ] Ditipo ] Dolejsi ] Dr.Šup ] Duha ] [ Encykloped. dům ] ENTER ] EPAVA ] Eukleides ] Fonoklub ] GRADA ] Granát ] Jazyková lit. ] Jinan ] Jota ] Kartografie Praha ] Kopp ] LEXIKON ] MC nakladatelství ] mouckova ] nakl. Houška ] nasepriroda ] Nová škola ] P&P ] Portál ] Práh ] Print servis ] Rosteme s knihou ] Rotag ] Rubico ] Setservis ] Scientia ] SINUS ] SHOCart ] Terasport ] Učebnice ] Vyšehrad ]

 Přejít na aktivní strany Encyklopedického domu s.r.o. www.encyklopedie.cz

   

Adresa:
Encyklopedický dům, s.r.o.
Svobodova 1
128 17 Praha 2
Tel.: (02) 24918831
Tel.+fax: (02) 249 205 76

Výběr z titulů

Ilustrovaná EncyklopedieILUSTROVANÁ ENCYKLOPEDIE, 1-3

   Tři knihy formátu B5 v pevných laminovaných deskách o celkovém rozsahu 1 537 stran. Obecná autorsky zpracovaná encyklopedie světa obsahující 45 000 hesel středního a menšího rozsahu je bohatě průběžně barevně ilustrovaná (cca 4 500 barevných i černobílých ilustrací, map a tabulek). Dílo je určeno všem, kdo mají rádi stručné informace ze všech oborů lidské činnosti, ze všech oblastí i období. Je doporučeno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR jako učební pomůcka pro střední školy.

Vydal Encyklopedický dům, s.r.o., Praha 1995


Se začátkem nového školního roku 2000/2001 přichází naše nakladatelství s bezkonkurenční nabídkou pro základní i střední školy na zakoupení této encyklopedie s téměř 50% slevou !! 
Cena nyní činí neuvěřitelných 990,-Kč
Tato nabídka platí pouze od 1.9. do 30.11. 2000, pouze do vyprodání zásob.

 

CDČESKÁ MULTIMEDIÁLNÍ ENCYKLOPEDIE 1999 (CD-ROM)

HEURÉKA 99

   Moderní univerzální encyklopedie v českém jazyce obsahuje nyní přibližně 46 000 hesel ze všech oborů lidského poznání a činnosti, 3 000 ilustrací (z toho přes 2 000 barevných), 300 tabulek, zvukové záznamy a filmové ukázky. Program umožňuje fulltextové hledání všech slov v textu hesel, uživatel může kopírovat texty i ilustrace a použít je ve vlastním dokumentu. Encyklopedie je vybavena dalšími užitečnými funkcemi: dovede hledat i nepřesně a neúplně zadaná slova, najde výročí připadající na zadaný den, týden či jiné období, umožňuje tzv. "pochod" - automatické postupné promítání vybraných hesel a ilustrací. Česká multimediální encyklopedie Heuréka patří k nejprodávanějším titulům na CD-ROM. Je určena studentům a všem uživatelům počítačů jako základní zdroj encyklopedických informací.
Česká multimediální encyklopedie Heuréka byla vytvořena ve spolupráci s nakladatelsvím LEDA, jež vám rádo poskytne bližší informace technického rázu: leda@leda.cz

Vydal LEDA, s.r.o., Praha 1999

Doporučená cena 1 180 Kč

 

 

SCSSLOVNÍK CIZÍCH SLOV

   Obsahuje přes 30 000 pojmů. Jsou zde uvedena slova spisovná, profesní i slangová, starší, nová i znovunalezená, některé zkratky a zkratková slova a jejich výslovnost. Neznámé výrazy lze vyhledat i podle jejich zvukové podoby. Snahou kolektivu autorů bylo vybrat především nové pojmy a zachytit nové významy. Kniha má 368 stran formátu A5, tvrdou matně laminovanou vazbu.

Vydal Encyklopedický dům, s.r.o.

Doporučená cena 154 Kč

 

Slovník zkratekSLOVNÍK ZKRATEK

   Vzájemná provázanost dnešního světa a rychlý životní styl si vynucují zestručnění a zhuštění jazykových prostředků. K tomu mimo jiné patří nejrůznější zkratky, zkratková slova, kódy, značky a symboly, a to nejen v jazyce mateřském. Kniha formátu A5 jich na 231 stranách uvádí více než 20 000, má tvrdou leskle laminovanou vazbu.

Vydal Encyklopedický dům, s.r.o., Praha 1993

Doporučená cena 98 Kč

 

 

Česko - Anglický ekonomický slovníkAliberto Caforio:
ČESKO-ANGLICKÝ EKONOMICKÝ SLOVNÍK

   Slovník na 583 stranách uvádí více než 9 000 českých hesel a téměř 130 000 anglických výrazů z ekonomie, práva, financí a informatiky. Kniha formátu A5 má tvrdou matně laminovanou vazbu.

Vydal Encyklopedický dům, s.r.o., Praha 1996

 

Doporučená cena 310 Kč

 

Fyzikové::

Soubor obsahuje 47 biografií vybraných světových fyziků. Odbornými konzultanty byli doc. RNDr. J. Langer, CSc., a RNDr. V. Roskovec, CSc. Autorem bibliografické části je RNDr. J. Folta, CSc.

 

 

Ampe`re A.-M. Angström A. J. Becquerel A. H. Biot J. B. Bohr N. H. D. Boltzmann L. E. Bragg, sir W. H. de Broglie L. W. Clausius R. J. E. Coulomb Ch. A. de Čerenkov P. A. Debye P. J. W. Dirac P. A. M. Einstein A. Eötvös J. Fermi E. Fraunhofer J. von Fridman A. A. Galvani L. Gibbs J. W. Heisenberg W. K. Hertz H. R. Hooke R. Huygens Ch. Joule J. P. Kamerling-Onnes H. Kapica P. L.
Kelvin, sir W. Kirchhoff G. R. Landau L. D. Laue M. T. F. von Lorentz H. A. Mach E.
Maxwell J. C. Oersted H. Ch. Ohm G. S. Pauli W. Planck M. K. E. L. Röntgen W. C.
Sacharov A. D. Salam A. Schrödinger E. Thompson B. Thomson, sir G. P.
Thomson, sir J. J. Volta A. Záviška F.

 

Malá ilustrovaná encyklopedie AŽMalá ilustrovaná encyklopedie AŽ

   Bohatě černobíle ilustrovaná encyklopedie ve více než 30 000 heslech podávat stručné informace ze všech oborů lidské činnosti, všech dob a celého světa. Kniha formátu A5 asi o 1 200 stranách obsahuje i 2 500 doprovodných ilustrací, tabulek a přehledů a barevnou přílohu. Je určena zejména pro studenty středních škol, ale také pro všechny zájemce o stručné informace z oborů, ve kterých nejsou profesionály. Její cena 590 Kč snad umožní, že bude přístupná všem zájemcům.

Vydal Encyklopedický dům, s.r.o., Praha, květen 1999

Mnoho dalších najdete na aktivní straně.