Základní ] O úroveň výš ] ALBRA ] Alter ] ANAG ] Bambook ] CCB ] Cerm ] Commercial ] ComputerMedia ] CON s.r.o ] Čtyřlístek ] Daryl ] Direct film ] Ditipo ] Dolejsi ] Dr.Šup ] Duha ] Encykloped. dům ] ENTER ] EPAVA ] Eukleides ] Fonoklub ] GRADA ] Granát ] Jazyková lit. ] Jinan ] Jota ] Kartografie Praha ] Kopp ] LEXIKON ] MC nakladatelství ] mouckova ] [ nakl. Houška ] nasepriroda ] Nová škola ] P&P ] Portál ] Práh ] Print servis ] Rosteme s knihou ] Rotag ] Rubico ] Setservis ] Scientia ] SINUS ] SHOCart ] Terasport ] Učebnice ] Vyšehrad ]

Odkazy z této obrazovky Vás převedou na aktivní strany 
nakladatelství Tomáš Houška - www.guild.cz


Knížky
Hudbaučebnice Škola pro třetí tisíciletíHistorie Cesty za GrálemTesty schopností

Přehled pomůcek vydávaných v roce 2000

Sám sebou

komplexní program pomůcek pro realizaci primární protidrogové prevence ve školách. Obsahuje 6 dílů učebnice - pro 1. st. (89,- Kč), 4 díly pro 6. – 9. ročník (každá 49,-) a díl pro středoškoláky (59,-). K učebnicím příručky pro učitele. Témata prevence v učebnicích jsou rozvržena do jednotlivých předmětů.

Sám sebou – Pracovní sešit k učebnici pro 1.-5. ročník.

Sám sebou CD ROM (verze 2000)

elektronické multimediální vydání souboru učebnic pro 6.-9. a SŠ. Možnosti tisku, úprav, kopírování do text. editorů. Navíc Program Testy schopností, Škola pro třetí tisíciletí, animace, mluvené slovo, hudba k některým cvičením, text vybraných projektů a některých dokumentů pro ředitele školy... V síti pracuje ze sdíleného CD, nepotřebuje instalaci na HDD.

 

Škola pro třetí tisíciletí

(Tomáš Houška)

CD ROM se souborným vydáním knížek Škola je hra!, Pg. postindust. spol., Tajemství dávných časů, HV na ZŠ, Dotek vesmíru.

Cena 298,20 (Pro studenty učitelství 147,-)

 

Čarodějův učeň I.

Tomáš Houška

Vlastivěda pro 4. ročník ZŠ. Škola hrou v praxi! Tvořivá, veselá, aktivizující učebnice. Možnost seminářů a metodické pomoci.

Vyjde v červnu 2000.

Cena 88,20 (objednávky do 30.4. vyřizujeme bez účtování poštovného, objednávky nad 20 ks navíc s 15% slevou)


Vlastivěda pro 4. ročník ZŠ

Tomáš Houška a kol.

Podrobná metodika k „Čarodějův učeň I.“

Vyjde v červnu 2000.

Cena 98,70 (objednávky do 30.4. vyřizujeme bez účtování poštovného)

 

Čarodějův učeň I. PS – pracovní sešit k vlastivědě pro 4. ročník ZŠ.

Vyjde v červnu 2000.

Cena 39,90 (objednávky do 30.4. vyřizujeme bez účtování poštovného, objednávky nad 20 ks navíc s 15% slevou)

 

Toulky Čarodějova učně I.

multimediální CD ROM k vlastivědě pro 4. ročník. Její jádro tvoří dobrodružná hra, při které se žáci v roli dobrodruhů toulají minulostí i přítomností naší země. Aby obstáli, musí znát spoustu věcí, a když si neví rady, mohou si „sáhnout“ do textu učebnice, který je kompletně na CD uveden. K tomu uslyší hrát Hudbu naší minulosti. Velmi snadná obsluha. V síti pracuje ze sdíleného CD, nepotřebuje instalaci na HDD.

Vyjde v červnu 2000.

Cena 997,50 (objednávky do 30.4. 690,-)

 

Hudba naší minulosti

audiokazeta s hudebními nahrávkami ilustrujícími jednotlivá období dějin od pravěku po baroko. Pro vlastivědu ve 4. r. ZŠ a dějepis v 6. - 8. ročníku ZŠ.

Vyjde v červnu 2000.

Cena 146,40 (objednávky do 30.4. vyřizujeme bez účtování poštovného)

 

Čarodějův učeň II.

Tomáš Houška a kol.

Vlastivěda pro 5. ročník ZŠ. Volné pokračování učebnice. Připravujeme na září 2000, v příštích letech budou postupně vycházet navazující učebnice Země, lidé, civilizace (integrovaný dějepis + zeměpis + občanská výchova) pro 2. stupeň.

Cena 88,20 (objednávky do 30.6. vyřizujeme bez účtování poštovného, objednávky nad 20 ks navíc s 15% slevou)

 

Vlastivěda pro 5. ročník ZŠ

Tomáš Houška

Podrobná metodika k „Čarodějův učeň II.“

Připravujeme na září 2000.

Cena 98,70 (objednávky do 30.6. vyřizujeme bez účtování poštovného)

 

Čarodějův učeň II. PS – pracovní sešit k vlastivědě pro 5. ročník ZŠ.

Připravujeme na září 2000.

Cena 39,90 (objednávky do 30.6. vyřizujeme bez účtování poštovného, objednávky nad 20 ks navíc s 15% slevou)

 

Buoh všemohůcí

Ahma Fraujins

CD s nahrávkami nejstarších památek české duchovní hudby (Hospodine, Svatý Václave, Jezu Kriste...). Učíte o nich v literatuře nebo dějepisu? Nyní je můžete žákům i pustit. Vydání na MC připravujeme v druhé půlce roku.

Cena 195,20

 

Kalendář pro učitele na školní rok 2000/2001

Speciální kalendář, který kromě obvyklých údajů obsahuje náměty na činnosti a projekty, stručné informace o výročích událostí či o zajímavých a významných lidech, které při práci na ZŠ můžeme použít. Lze postavit na stůl i nosit jako diář.

Cena 98,70

 

 

Zajímá Vás celý projekt učebnic?

Kompletní ceník a přehled nabízených titulů

 

 

 

 

Guild International a Testy schopností

Společnost Guild International s.r.o. vznikla s cílem pomoci lidem odhalovat jejich schopnosti a potom jim pomoci najít si v životě místo, které by je uspokojovalo a které by jejich schopnostem a osobnosti odpovídalo a práci, která by lidi uspokojovala. To je samozřejmě gigantický úkol a k jeho naplnění se zatím blížíme po malých krůčcích.

Abychom se mohli s čistým svědomím zhostit první části tohoto úkolu, potřebovali jsme mít k dispozici metodu, která by schopnosti odhalovala. Laicky řečeno spolehlivý test. Vyzkoušeli jsme jich postupně mnoho, včetně těch nejrenomovanějších a obecně nejpoužívanějších. Koneckonců jeden z protagonistů společnosti Guild spoluzaložil a několik let vedl speciální gymnázium pro intelektově mimořádně nadané děti, které vzniklo z iniciativy několika členů společnosti Mensa ČR. Zde se během krátké doby ukázalo, že pojmy jako inteligence, schopnosti, výrazná osobnost, úspěch... spolu velmi málo souvisí. Ledaže by bylo chybné zažité pojetí inteligence.

Tak před několika lety vznikla myšlenka na použití vlastních, zcela nových testů. Během jejich přípravy a postupného zdokonalování, ověřování a zkoušení se samozřejmě objevovaly stále další souvislosti a je pravdou, že test je zkrátka v kontinuálním vývoji - a popravdě řečeno ještě dlouho (myslím, že naštěstí) bude.

Druhá věc ovšem je fakt, že jednotlivé verze testu musí poskytovat srovnatelné, kompatibilní výsledky. Není to lehké a řeší se to několikerou křížovou referencí - novou verzi testu vždy řeší i kontrolní skoupina lidí, kteří řešili i verze předcházející a kteří řešili souběžně i několik dobře vyzkoušených testů inteligence a osobnosti. Krom toho kalibraci testů provádíme kontinuálně za chodu. Výsledky testu se tedy s přibývajícím množstvím řešitelů zpřesňuje a stává věrohodnějším.

Testy schopností společnosti Guild International mapují celou škálu schopností - tedy různé faktory inteligence i některé osobnostní rysy. Svým pojetím se dnes naprosto odlišují od standardních testů inteligence, které na první pohled připomínají; jde skutečně o mapování širokého spektra faktorů, ze kterého lze odvodit velmi plastický obraz schopností.

Dotyčnému tak velmi účinně mohou pomoci v optimální volbě povolání, protože jejich prostřednictvím zjistí, v jakých oborech má předpoklady k vynikajícím výsledkům. Koneckonců Guild International jimi nechce zprostředkovat ani zábavu ani samoúčelnou informaci, cílem publikování testů je právě pomoc lidem v optimální orientaci na obor studia nebo oblast zaměstnání, pro které mají předpoklady.

 

Testy schopností mají podobu programu (pro prostředí Windows 95 / 98 / 2000 / NT 4.0) a jejich prostřednictvím se o sobě dozvíte řadu podrobných a zajímavých informací, které vám třeba i mohou pomoci správně si vybrat povolání, ve kterém budete nejúspěšnější.

Kontaktní adresa

Ptejte se u svých knihkupců, případně objednávky adresujte přímo na adresu:

Tomáš Houška

Václavkova 2, 160 41 Praha 6

tel/fax 02 2432 1558, tel 0603 162 724

e-mail thufirhawat@hotmail.com