Základní ] O úroveň výš ] ALBRA ] Alter ] ANAG ] Bambook ] CCB ] Cerm ] Commercial ] ComputerMedia ] CON s.r.o ] Čtyřlístek ] Daryl ] Direct film ] Ditipo ] Dolejsi ] Dr.Šup ] Duha ] Encykloped. dům ] ENTER ] EPAVA ] Eukleides ] Fonoklub ] GRADA ] Granát ] Jazyková lit. ] Jinan ] Jota ] Kartografie Praha ] [ Kopp ] LEXIKON ] MC nakladatelství ] mouckova ] nakl. Houška ] nasepriroda ] Nová škola ] P&P ] Portál ] Práh ] Print servis ] Rosteme s knihou ] Rotag ] Rubico ] Setservis ] Scientia ] SINUS ] SHOCart ] Terasport ] Učebnice ] Vyšehrad ]nakladatelství
Šumavská 3
České Budějovice
370 01
tel/fax: 038-6460474
e-mail: knihy@kopp.cz

Něco z titulů nabízených nakladatelstvím:

Obalka knihy Poprvé u počítače aneb Začíname pracovat s PC
Roman Blabolil, Karel Dudáček
136 stran, 49,- Kč
ISBN 80-7232-062-9

Kniha je určena úplný začátečníkům, kteří dosud s osobním počítačem nepracovali a mají zájem se s touto technikou seznámit. Naleznou zde odpověď na otázku "Co mám dělat, když jsem poprvé u počítače?". Kniha je psána srozumitelnou formou a nepředpokládá u čtenáře žádné odborné technické vzdělání.
Čtenář se ve čtrnácti kapitolách seznámí s obsluhou počítače. Dále zde najde charakteristiky programů, které se na osobních počítačích nejčastěji používají. Kniha popisuje práci s operačním systémem MS DOS, Microsoft Windows 3.11, Windows 95 a Windows 98. Detailněji popisuje práci s textovým editorem Microsoft Word, stručně uvede do problematiky databázových systémů a tabulkových procesorů. Na závěr seznámí čtenáře s celosvětovou sítí Internet.
Ke knize je připojena malá encyklopedie termínů, ve které jsou stručně a jasně vysvětleny základní pojmy, se kterými se čtenář u počítače setká. Poslední část knihy tvoří anglicko-český slovníček odborných výrazů a přehled nejdůležitějších chybových hlášení operačního systému MS-DOS.

 

Obalka knihy PC pro školy - tabulkové procesory
Roman Blabolil
128 stran, 89,- Kč
ISBN 80-85828-71-5

Tato učebnice je určena všem studentům, kteří se chtějí seznámit s prací v tabulkových procesorech. Srozumitelnou formou je zde popsáno ovládání nejpoužívanějších tabulkových procesorů - Quattro Pro, Microsoft Excel, Calc602, přičemž se u čtenáře předpokládá základní znalost obsluhy osobního počítače. V jednotlivých kapitolách jsou popsány nejdůležitější funkce, u kterých jsou uvedeny doporučené postupy práce a ukázkové příklady.
Kniha volně navazuje na učebnici PC pro školy - ovládání programů (MS-DOS, Norton Commander, Manažer M602, Text602, Microsoft Windows, AmiPro).

Autor (*1965) pracuje jako učitel výpočetní techniky na střední škole v Českých Budějovicích. Zabývá se výukou softwarových produktů. Je autorem tří učebnic výpočetní techniky.

 

Obalka knihy (6 KB) Microsoft Word 2000
Martin Kořínek <
216 stran, 119,- Kč
ISBN 80-7232 h/STRONG>

Jen málokdo si ještě pamatuje, že první domácí počítače vznikly z popudu vylepšit psací stroj. Nicméně, stále většina uživatelů PC používá počítač především jako inteligentní psací stroj (mnozí i jako kalkulačku, evidenci, herní zařízení a podobně). Tento text si klade za cíl Vás naučit pracovat právě s počítačem jako psacím strojem, tedy s tím základním.
A co nás čeká? Řekneme si, jak takový "psací stroj" (resp. program pro psaní) ovládat a jak mu porozumět. Napíšeme si první - asi jednoduchý - text a upravíme jej (jiný druh písma, jiné řádkování, odsazení odstavců). Také si prozradíme, jak do textu vložíme tabulku a jak "nakreslíme" grafy. Aby text byl hezčí, ukážeme si, jak vložíme obrázek. A že děláme často překlepy? Nevadí, vždyť program pamatuje i na nás psavce amatéry. - pomůže nám odhalit naše chybky. Frekventovaným pojmem v dnešní době je Internet - nejen proto si ukážeme, jak je Internet do MS Wordu včleněn a jak jej využít.
S touto knihou poodhalíte roušku práce s textem na PC, stanou se z Vás vyhledávání pracovníci. Bez znalostí práce s textem na PC (a v této kategorii je MS Word standardem) se již neobejdete. Stejně tak jako bez řidičského průkazu či bez znalosti cizího jazyka. Proč se tedy nezlepšit?

 

Naše adresa:
KOPP nakladatelství, Šumavská 3, 370 01 České Budějovice,
tel./fax: 038 - 646 04 74, e-mail: knihy@kopp.cz